MADE IN HOLYLAND

January 2nd, 2013

הגלריה לאמנות עכשווית גרנד ART בגרנד קניון, מקבוצת קניוני מליסרון, מציגה את התערוכה MADE IN HOLYLAND. התערוכה עוסקת במושג ‘הון תרבותי’ בכלל ובמושג ‘הון תרבותי מחופצן’ בפרט.

התערוכה מתייחסת למושג ‘הון תרבותי’ בכלל ולמושג ‘הון תרבותי מחופצן’ בפרט. ההון התרבותי על פי הסוציולוג פייר בורדייה Bourdieu)) מגדיר את הקשר בין הון ותרבות. ‘ההון התרבותי המחופצן’ (Objectified) מיוחס לבעלות על טובין תרבותיים חומריים כגון: יצירות אמנות, ספרים וחפצים, המוערכים בעיקר כבעלי ערך תרבותי. התערוכה מייצרת שיח עם סביבתה המסחרית ותופעת ‘תרבות חפצי הצריכה’. התצוגה בתערוכה מעלה לדיון את משמעות המושג ‘הון תרבותי’, הקשר שבין תרבות למקום, תרבות חומרית / תרבות רוחנית, ערכו של ‘החפץ הנצרך’ והמשמעות התרבותית, הסמלית והנוסטלגית, שמייחסים לו ומה בין חפץ לעבודת אמנות ולתופעת האספנות?

האמניות מתייחסות בהיבטים שונים למושג ‘הון תרבותי’ בהקשר ל ‘תוצרת ארץ הקודש –  MADE IN HOLYLAND”. מיצבי הקיר שלהן כוללים יצירות אמנות מקוריות, ‘חפצים מטופלים’ ובנוסף מוצג קיר אספנות משוחזר- ‘הון תרבותי’- מאוספו של אירי וכן חפצים מהאוספים של זאב אונפוס, צילה תמיר ונורית לב.

גרנד קניון, קומה 3, דרך שמחה גולן 54 חיפה, טל': 04-8121111
שעות פעילות: א-ה 22:00-10:00 ו’ 09:30-14:30 מוצ”ש: חצי שעה מצאת השבת ועד 22:30
הכניסה חופשית!

הדס רשף בציור מחשב מונה אנונימה, 2013, מתייחסת ל’הון התרבותי’ המפורסם ביותר בעולם- ‘המונה ליזה’. תופעת התורים הארוכים של ישראלים (ואחרים) שרוצים לצפות בה הפכה למיתוס. ‘המונה ליזה’ שועתקה אינספור פעמים ופורסמה בואריאציות ובפרשנויות ציוריות רבות. המונה ליזה של רשף מכוסה מסיכת ‘אנונימוס’ ובכך חותרת תחת המסחריות של עצמה. ‘המונה אנונימה’ היא הצעת חלופה לאייקונים תרבותיים ‘תוצרת ארץ הקודש’, סמל לתופעת ‘ייבוא’ או השפעות תרבותיות שזולגות לתוצרת המקומית, היא סמל לניכוס מסכות של תרבות.

Mona Anonyma, Computer Painting, 87X63 cm, 2013

Mona Anonyma, Computer Painting, 87X63 cm, 2013

הזמנה לתערוכה “תהילה! *שם זמני” בגלרייה העירונית רחובות

January 2nd, 2013

פתיחה חגיגית: יום חמישי ה- 10.1.2013 בשעה 20:00, הגלריה העירונית לאמנות רחובות.

אוצרים: אורה קראוס ודר’ גיא מורג ציפלביץ’

משתתפים: ליהי חן, יובל טבול, יוחאי מטוס, שחר מרקוס, אילה נצר, יעל עומר, שמעון פינטו, זויה צ’רקסקי, ורד קורן, מיכה קירשנר, שוני ריבנאי, אורי רדובן, הדס רשף, אדם שר ואמן אנונימי (אבל ידוע).

התערוכה “תהילה – שם זמני” מציגה עבודות העוסקות באייקונים בתרבות הישראלית. בתערוכה מוצגים ציורים, צילומים ועבודות וידאו של מפורסמים ושל אמנים המכתירים עצמם ככאלה, והיא מנסה לחקור ולבחון מה הם מייצגים ומה הופך אותם/ן לסמל – האופי, היופי, הכישרון או הבוטות?

המונחים “גיבור”, “מנהיג”, “אגדה” הוחלפו בתרבות העכשווית ל”סלב”, “כוכב”, “סופרסטאר”, “אייקון” ו”גורו”. אם בעבר היתה דמות הגיבור קשורה לגבורה, אומץ וכוח, מהמאה ה-20 והלאה דמותו של הגיבור מתקשרת בעיקר לתחום המדיה – קולנוע, טלוויזיה ואינטרנט. התכונה ההכרחית להפוך לסלב היא היכולת להצגה עצמית ולעמידה מול קהל. לגיבור הקלאסי התייחסו בזמנו ביראת כבוד מרוחקת, ואילו כיום הקהל מחפש את הקרבה ומחטט בחייו האישים של הכוכב, בשיתוף פעולה של התקשורת (מדורי הרכילות) ולעתים קרובות של הסלב.

גיא מורג מתראיין אצל יואב גינאי

הדס רשף, משתמשת בדימויים מהקולנוע, אינטרנט, טלוויזיה ועיתונות, לשם ציור ועיצוב דמויותיה. בעזרת כלים אלה, מתהוות בעבודותיה סיטאציות אבסורדיות ומצליחה לשטות במציאות, כאשר הוא שולפת את דימוייה ממציאות אחת אל מציאות שניה, ובכך היא בוראת אותם מחדש. בתערוכה מופיעים שני ידוענים – משה קצב, וגדעון סער. את נשיא המדינה היא ציירה בזמן המשפט, בו הוא נאשם באינוס ומעשים מגונים. רשף יוצרת דמות קומית של משה קצב, וממירה את דמותו מנשיא מכובד, לקצב – מוכר בשר. לצד דמותו נראה נתח בשר גדול, העומד למכירה, כאנלוגיה לבשר הנשים החשוף, לפצע הפתוח, או לנשים כבשר. מאחוריו ניבט ציטוט של השור התלוי של רמברנדט. ציור נוסף המופיע בתערוכה הוא דיוקנו הבוכה של שר החינוך, גדעון סער, המזכיר את הילד הבוכה”. רשף הוסיפה דמעות לפניו של סער, בעקבות רצונו לכהן כשר המשפטים, ולצערו קיבל רק את תיק החינוך. הבכי של סער מעיד על היחס לחינוך, שהולך ומתדרדר. כך או כך מצליחה רשף בהומור רב להעלות להעלות את הפוליטיקאים ככוכבי תרבות לטוב ולרע.

“הנשיא, קצב”, שמן על בד, 100X100 ס”מ, 2009

Hadas Reshef - President, Katsav (butcher)

President, Katsav (butcher)

“גדעון סער, שר החינוך (“אבל רציתי להיות שר המשפטים”)”, שמן על בד, 50X70 ס”מ, 2009

Hadas Reshef - Gideon Sa’ar, Minister of Education ("But I wanted to be the Minister of Justice")

Gideon Sa’ar, Minister of Education (“But I wanted to be the Minister of Justice”)

מכירת חיסול לרגל מעבר לסטודיו החדש

December 25th, 2012

לרגל שובי לעיר, מעבר לסטודיו החדש וחגיגות סוף 2012: מכירת חיסול // פינוי מדפים ומימון עבודות חדשות // מחירים זולים וגמישים במיוחד של ציורי שמן, אקריליק, דיו ומים על נייר ותצלומים.

לצד המכירה // (מי רוצה) עוגת תותים // SHOW ROOM של השותפה הציירת מורן פישר.

XOXO בואו – יהיה מהמם וגם כיבוד והפתעות XOXO
***ניתן יהיה להזמין במקום רפרודוקציות של העבודות

יום שישי בין השעות 11:00-18:00
יום שבת בין השעות 11:00-20:00
עמק איילון 6 // יד אליהו // תל אביב

לאירוע בפייסבוק

לפרטים נוספים – צרו קשר:
טלפון: 050-7904554
מייל: hadassreshef@gmail.com

If there is no bread, Let them eat cake!

November 18th, 2012

New Invitation // If there is no bread, Let them eat cake // Curator: Guy Morag

“אם אין לחם שיאכלו עוגות”

תערוכה חדשה על היחסים שבין קולינריה לעיצוב ואמנות

תערוכה ראשונה מתוך שלוש בסדרה, באוצרות המשותפת של יזמית הפרויקטים הקולינריים-תרבותיים ענת כהן והאוצר דר’ גיא מורג צפלביץ’-תוצג בגלריית החווה בחולון בתאריכים 22.11.12-10.1.13.

ביום ו’ ה-7.12  בשעה 11.30 ייערך שיח גלריה בתערוכה עם האמנים.

האמנים והמעצבים המציגים בתערוכה המגיעים מתחומים מגוונים: עיצוב תכשיטים, עיצוב גרפי לאמני וידאו ושף ומציגים הקשרים מקוריים בין נושאים אלו לתוצר של הדגן- הלחם והעוגות.

מאחורי התערוכה חשיבה אוצרותית המתקשרת לאירועים החברתיים כיום בעולם. לדברי האוצר גיא מורג: “מהומות לחם” בהן המוני אדם יוצאים להפגין ברחובות בארצות העולם ובייחוד בארצות השכנות בשנים האחרונות, משנות את הסדר השלטוני הקיים,מדגישות את סמליותו וחשיבותו הקיומית גם בימינו. אכן- “בזיעת אפיך תאכל לחם”.

התערוכה באה גם לחקור את הגבול הדק שבין עיצוב ואמנות, שהלך והיטשטש במהלך השנים האחרונות וניתן לראות כי החיטה, הלֶחֶם, העוגה נוכחים באופן מוחלט בחיינו”.

“העולם הגסטרונומי הוא עולם ומלואו הקשור לרגש, אסתטיקה, חוויה חושית,חברה, עיצוב, אומנות וכו’.מטרתה של סדרת התערוכות היא לחשוף את הקהל לקשר המרתק בין המזון לבין התרבות האנושית באמצעות הבנת ההשפעות התרבותיות על סוגי המזון, צורת הכנתו והיחס אליו ולייצר תפיסה רחבה יותר של המושג אוכל .”

האמנים המשתתפים ויצירותיהם:
ורד אהרונוביץ’- (פסלת)-מציגה פסל המתאר ילדה, ספק ילדת גומי וספק מגש אנושי, עליה שלל קאפקייקס צבעוניים ומפתים, כמו אמתיים, הקוראים לצופה לנעוץ בהם את “שיני רוחו”.
ישראל אהרוני (שף) ועודד ארמה (מעצב נעליים)- מציגים פרויקט משותף שמושפע ממרקמי הבצק והקבלתו לעור, העבודה בתהליך.
פיליפ בולקייה (צייר), מציג ציור אקרילי ובו שני לחמים כפריים, ביניהם משפט שנון בצרפתית, במעין מחווה משועשעת למקטרת של רנה מגריט.
גבריאלה ברוך (מאיירת) ו-שירה ברזילי (מאיירת) מאיירות(בנפרד)  עבודה מיוחדת ברוח התערוכה.
נדב ברקן (טיפוגרף)  תוך שימוש והכפלה של סמל החיטה שיצר ושילובו עם סמלי עבודה שונים, ברקן יוצר מעין נייר אריזה “של פעם” או אולי טפט של העתיד.
גיא גולדשטיין (אמן) מציג שתי חלות, העשויות בלטות חתוכות בצורת פרוסות, העבודה מעמתת את הצופה עם תמידותה של החלה בחיינו.
דינה גולדשטיין(אמנית) ב”ללא כותרת”, מציגה מופע אנימציה חיה בערב הפתיחה.
ליאת גינזבורג (מעצבת תכשיטים) יצרה תכשיט מיוחד לתערוכה.
עידו גרעיני- סטודיו אפטיט- מציג את העבודה Pimp My Bread- ערכה לקישוט לחם הכוללת אלמנטים צורניים מסורתיים מעולם קישוט העוגות אשר עברו אינטרפטציה והתאמה קולינרית לעולם הלחם.
דוד טרטקובר (מעצב גרפי, זוכה פרס ישראל) מציג פוסטר חדש בשם “פרוסת לחם”.
רותם לוינסון (מעצבת) מציגה קולקציית תכשיטים העשויה מתכת ובצק עלים אפוי הנדמות כמשלבות הסגנון המעודן שנהג בתחילת המאה העשרים באירופה בשילוב ה”גסות” של תנועת ה”Arts and crafts” הבריטית משנות העשרים של המאה הקודמת.
נעמי מערבי, מעצבת אפנה, בעבודתה היא עושה שימוש משני רב בבגדים ישנים, בעלי היסטוריה משפחתית ובעצם עוסקת בסיפורים שמאחורי הבגדים והבדים. היא מציגה ג’קט שתפרה משקיות לחם.
טל מרגלית (מעצבת תעשייתית) מציגה כלי מיוחד לאפיית לחם. הכלי מיועד לאכילה משותפת ומתחלק עם הלחם הנאפה בתוכו לפלחים אישיים לסועדים.
שחר מרקוס (אמן וידאו) מהחשובים שבאמני הדור הצעיר בארץ שעוסק רבות בנושא הלחם ומציג במוזאונים בכל העולם, מציג את עבודת הוידאו “פרוג טסט”.
PIOO-PIOO- מור באואר (מעצבת שמלות) עיצבה שמלה בהשראת עוגת המרנג. השמלה עשוייה ממפה ישנה שהופכת, בזכות עיצוב לשמלה חגיגית עשירה וקסומה.
גליה פסטרנק (ציירת) מציגה ציור שמן על עץ של עוגת יום הולדת, הנראית כמעט אמיתית ממרחק, מעוטרת קישוטי שוקולד במריחות צבע עבות, כמעט אגביות המקנות לה מרקם מזמין.
מיטל קובו (אמנית וידאו) מציגה וידאו המראה לצופה, בצילום בהילוך מהיר, חלה התופחת בתוך תנור ומלווה בקולות אותם היא משמיעה.
קרן שפילשר (אמנית) לכאורה העוגות של שפילשר ססגוניות ומעוררות תאבון, אך במבט שני רואה הצופה כי העוגה הפכה בלתי ראויה למאכל אדם.
הדס רשף (אמנית) מציגה את עבודתה “המלקטות”, עיבודה לתמונה הידועה של מייה הצרפתי באותו השם,בה היא  מראה לצופה את פעולת הליקוט עצמה ע”י התערבות ממוחשבת.

The Gleaners, after millet, Digital Print, 111X83 cm

The Gleaners, after millet, Digital Print, 111X83 cm

WONDERLAND – Israeli and Palestinians Artists Political Conflict in Art

September 8th, 2012

Curator: Shirley Meshulam
Producer: Yossi Ben-Bassat

Opening: Tuesday, 11.9.2012, at 20:00
Opening in the German Bundestag, Berlin: January 2013

The exhibition will be presented in two galleries: Haifa Chagall Artists House, and “Grand ART”, New Gallery of Contemporary Art.

Artists: Abed Abdi, Nasrin Abu Baker, Tal Adler, Raida Adon, Noa Arad-Yairi, Abir Athalh, Asad Azi, Durar Bacri, David Behar-Perahia, Eliahou Eric Bokobza, Yuda Brauen, Guy David Briler, Yoav Gershon, Shuka Glotman, Michael Halak, Ruba Hamdan, Raafat Hattab, Hoda Jammal, Jamal Khalaile, Micha Kirshner, Beny Kori, Igor Kruter,Ilya Medvedev, Narine Melikyan, Buthina Millhem, Dvora Morag, Gilad Ophir, Noam Rabinovitz, IsraelRabinovitz, Hadas Reshef, Merav Sudaey, LinadaTaha, , David Tartakover, Yuval Yairi, Osama Zaatar.

הזמנה לתערוכה ארץ נהדרת – אמנים ישראלים ופלסטינים, קונפליקט פוליטי באמנות

אוצרת: שירלי משולם
מפיק: יוסי בן-בסט

פתיחה: 11.9.12 , שלישי 20:00, בבית האמנים ע”ש שאגאל, חיפה
פתיחה בבונדסטאג, בברלין: בינואר 201

התערוכה מוצגת בשני חללי תצוגה: בית האמנים ע”ש שאגאל ובגלריה החדשה לאמנות עכשווית, גרנדART.

אמנים: נסרין אבו בקר, ראידה אדון, טל אדלר, גלעד אופיר, נועה ארד-יאירי, דוד בהר-פרחיה, אריק אליהו בוקובזה, דוראר בכרי, יהודה בראון, גיא דוד ברילר, שוקה גלוטמן, הודא ג’מאל, יואב גרשון, אוסמה זעתר, רפאת חטאב, מיכאל חלאק, ג’מאל חליאלה, רובא חמדן, לינדה טאהא, דוד טרטקובר, יובל יאירי, איליה מדבדב, דבורה מורג, בותינה מילחם, נרינה מליקיאן, מרב סודאי, עבד עאבדי, אסד עזי, עביר עטאללה, ישראל רבינוביץ, נועם רבינוביץ, בני קורי, מיכה קירשנר, איגור קרוטר, הדס רשף.

my works from the exhibition:

Celebrations in St. Anthony, Computer Painting, 220X220 cm, 2012

Celebrations in St. Anthony

Computer Painting, 220X220 cm, 2012

St Anthony church in Jaffa, as I photographed it from my balcony while living in Yehuda Hayamit street.
When I moved there, I felt the magic of residing next to the Arab church, like the European childhood I never had, but with a local connection. Slowly I began to feel the strong bond between the bells, church and judgment day. The monastery bells rang every 30 minutes, from 6AM to 11PM. At 6 and 12 there was a melody as well, so you couldn’t avoid knowing what time it is, and the pressure of realizing what I have or haven’t managed to do that day started to grow on me, especially because I was working from home.
I understood that the context to religion was something like “What good deeds and commandments have you practiced today? Remember, judgment day and demise are close”. Along with the bells ringing and with the upcoming summer, a lot of events began to take place in the courtyard, along with Jaffa’s festivities that are mostly celebrated by fireworks and shooting guns in the air, sometimes only a few meters from my home.

In this piece, a specific event occurs in the monastery courtyard: A group of young pilgrims dancing in circles – an image taken from an archived photograph of “Dror youth movement”, taken in a summer camp they had at Wannsee conference in Berlin after World war 2.
The circle dances around Raafat Hattab, an Arab artist and Jaffa resident, in a photo which was taken from his video art in which he takes care of the olive tree in Rabin Square. In front of them, a segment of a painting I did 3 years ago with artist Yuval Shalgi, in which you can see prime minister Netanyahu and Mahmoud Ahmadinejad in a typical militaristic pose, along with care bears characters the “winner” icon from the local lottery. All this takes place under a virtuosic fireworks show that frightens the local bats and sends them flying away from the Jaffa courtyard.

At  first sight, there’s a festive feeling of the three religions. But when you look closer, you can see it is ignoring reality and the danger involved in the situation. Yet still there is a certain harmony between religions, although the “leader” characters try to tell the viewer it isn’t so.

חגיגות בסנט אנטוני

ציור מחשב, 220X220 ס”מ, 2012

כנסיית סנט אנטוני ביפו, כפי שצילמתי אותה ממרפסת ביתי כשגרתי ברחוב יהודה הימית. כשעברתי לשם, חשתי קסם במגורים מול הכנסייה הערבית, כמו הילדות האירופאית שלא הייתה לי עם הקשר מקומי. אט אט התחלתי להרגיש את הקשר העז שבין הפעמונים, הכנסייה ויום הדין. פעמוני המקום צלצלו כל חצי שעה, משש בבוקר ועד 23 בלילה. בשש וב-12 הייתה גם מנגינה, כך שאי אפשר היה לא לדעת מה השעה, והלחץ מה הספקתי באותו יום, בעיקר כי אני עובדת מהבית גדל. הבנתי שההקשר לדת הוא “איזה מעשים טובים ומצוות כבר עשית היום? זכור, יום הדין והמוות קרובים”. יחד עם הפעמונים, עם בוא הקיץ, החלו אירועים רבים בחצר, יחד עם הילולות יפו שנחגגות לרוב על ידי זיקוקים ויריות באוויר, לעיתים קרובות מטרים ספורים מהבית.

בעבודה, אירוע מתרחש בחצר הכנסייה: חבורת חלוצים צעירים רוקדת הורה, דימוי הצעירים לקוח מתמונת ארכיון של חניכי תנועת דרור במחנה קיץ בווילה ואנזה בברלין לאחר מלחמה”ע השניה, אלה חגים סביב ראפת חטאב, אמן ערבי יפואי, בתמונה אשר לקוחה מעבודת וידאו של האמן בה הוא מטפל בעץ הזית של כיכר רבין. מולם, קטע מתוך הציור “ווינרס” שיצרתי לפני כשלוש שנים עם האמן יובל שלגי, בו רואים את המנהיגים בנימין נתניהו ומחמוד אחמדינז’אד בפוזת מצביא טיפוסית, לצד דמויות של דובוני אכפת לי ואייקון ה”ווינר” של הטוטו. כל אלה מתרחשים תחת מופע זיקוקים וירטואוזי, אשר מבהיל את עטלפי הלילה שבורחים מעל חצרות יפו.

במבט ראשון, יש תחושה של חגיגות משותפות של שלושת הדתות. במבט מעמיק, ישנה התעלמות מהמציאות, מהסכנה שאורבת, אך מצד נוסף – ישנה הרמוניה בין הדתות, אך דמויות המנהיגים, מנסות להעביר לנו שאין זה כך.

 

Lech-Lecha (“Get thee out of thy”, the third weekly Torah portion), Computer Painting, 165X110 cm, 2012

Lech-Lecha (“Get thee out of thy”, the third weekly Torah portion)

Computer Painting, 165X110 cm, 2012

A woman reaches out to a zeppelin in the desert, as she is granting him with the Jewish “Traveller’s prayer” / “Tefilat Haderech”.
“Lech Lecha” (“Get out of thee”) torah portion reviews the first segment of Abraham’s life, in which he is granted with the divine commandment to arrive to the land of Cna’an. After that he makes the “Covenant of the pieces” and receives the prophecy – “Know of a surety that thy seed shall be a stranger in a land that is not theirs”. In this portion, both sons of Abraham are born – Isaac and Ishmael, which are the base for the tear between Jews and Muslims.

לך לך

ציור מחשב, 165X110 ס”מ, 2012

 אישה מושיטה ידה אל עבר בלון צפלין במדבר, כנותנת לו את ברכת הדרך.
פרשת לך לך סוקרת את חלק חייו הראשון של אברהם אבינו, בו הוא מקבל את הציווי האלוהי להגיע לארץ כנען, כורת את ברית בין הבתרים, ומקבל את הנבואה “יָדֹעַ תֵּדַע כִּי גֵר יִהְיֶה זַרְעֲךָ בְּאֶרֶץ לֹא לָהֶם”. בפרשה זו, נולדים שני הבנים של אברהם: יצחק וישמעאל, שמהווים את בסיס הקרע ו”הבטחת הארץ” בין היהודים ומוסלמים.

The Invitation:

Wonderland - Invitation

Wonderland – Invitation

.

מידע על התערוכה:

התערוכה “ארץ נהדרת”, WONDERLAND מציגה עבודות אמנות של אמנים ישראלים ופלסטינים. היא מתייחסת לסכסוך הפלסטיני-ישראלי בפרט ולמצב המורכב של החיים בישראל בכלל. עבודות האמנות, מבטאות היבטים שונים של התייחסות לנושא כגון: היבטים פוליטיים, חברתיים, הומאניסטיים, אורבאניים וגיאוגרפיים כגון “ערים מעורבות”, ו”אזורים גיאוגרפיים טעונים”.

בתערוכה משתתפים כ- 37 אמנים בכירים, יהודים וערבים ביניהם חתני פרס ישראל ואמנים שמלמדים באוניברסיטאות ובאקדמיות לאמנות ושזכו להכרה בישראל ובחו”ל. משתתפים גם אמנים צעירים מצטיינים. יוצגו: עבודות צילום, וידיאו-ארט, סרטים, מיצב, ציורים ורישומים.

“שם התערוכה מרמז להימצאותם של פערים שבין ההוויה (פרקסיס) לבין התודעה (הכרה). ההוויה שלנו היא האופן שבו אנו קובעים אותה בהכרתנו. היא איננה מנותקת ממערכת המושגים שבהם אנחנו מפרשים את משמעות המאורעות. מחד, השאיפה האנושית הפשוטה לחיות את החיים “כאן ועכשיו” ומאידך, מציאות החיים כפי שמתפרשת בתודעתם של האמנים מתוך תפיסות אישיות, אידיאולוגיות, היסטוריות, דתיות ותרבותיות.

מקבץ עבודות האמנות בתערוכה מציין פרק זמן של 25 שנה, וכולל עבודות משנת 1987 ועד שנת 2012. התערוכה מיועדת לתצוגה בבונדסטאג, במקום ולקהל שזו לו תצוגה ראשונה מסוג זה. התערוכה איננה מייצגת רצף כרונולוגי מדוקדק אלא מתמקדת בעבודות אמנות בעלות אמירה חזקה, ושמתייחסות לאירועים טעונים וקשים בסכסוך הישראלי-פלסטיני, בפרק זמן של 25 שנים: מפרוץ “האינתיפאדה הראשונה” ב- 1987, פרוץ האינתיפאדה השנייה “אינתיפאדת אל-אקצה” ב-2000, תקופת פיגועי הטרור בישראל ופעולות המתאבדים, הקמת גדר ההפרדה /החומה משנת 2002 ואילך, שמטרתה מניעת טרור וכניסת מתאבדים לישראל וכתוצאה מכך סבלם של פועלים פלסטינים וחולים במחסומים ובמעברים, יציאת צה”ל מעזה במסגרת תכנית “ההתנתקות” ב-2005 לאחר 38 שנים, רצף פעולות טרור מ-2006 ועד היום, פיגועים, ירי רקטות לאזורים עוטפי עזה, שריפת יערות, מטעי עצי זית וכפרים ערביים שנהרסו מתקופת הקמתה של מדינת ישראל והתייחסות של אמנים לחיי היומיום של ערבים ויהודים בישראל.

הפתיחה: התערוכה “ארץ נהדרת” WONDERLAND, תפתח ביום שלישי, 11 בספטמבר, שעה 20:00 בבית האמנים ע”ש שאגאל בחיפה בנוכחות מר יונה יהב ראש העיר חיפה, נציגי קרן רוזה לוקסמבורג ברלין, נציגי קרן רוזה לוקסמבורג בתל אביב ונציגי הבונדסטאג.

התערוכה תוצג בשני חללי תצוגה בחיפה: בבית האמנים ע”ש שאגאל, שעיריית חיפה העמידה לרשות התערוכה ואשר ממקום בוואדי ניסנס מול בית הגפן ובקרבת מוזיאון חיפה ובגלריה גרנד ART, בגרנד קניון, קומה 3. התערוכה תוצג במסגרת פתיחת אירוע “החג של החגים” בחודש דצמבר 2012 . התערוכה תוצג בבונדסטאג בברלין, בינואר 2013.

הרעיון לקיום התערוכה נרקם בביקורו של מר וולפגנג גרקה, הדובר לענייני חוץ של מפלגת DE LINKE בבונדסטאג הגרמני, כאורח של ראש העיר חיפה, מר יונה יהב, ב-2011 ולאחר שיחה אודות החיים של יהודים וערבים בעיר, הוצע לארח בבונדסטאג בברלין תערוכה של אמנים יהודים וערבים שחיים בישראל. הרצון היה להציג תערוכה שתתייחס למערכת היחסים המורכבת בין הישראלים לפלסטינים, מנקודת מבטם של האמנים. ביוזמתה של קרן רוזה לוקסמבורג בברלין, מר וילפריד טלקמפר מנהל הקרן, וחברי הבונדסטג ד”ר גרגור גיזי מר וולפגנג גרקה ד”ר דוגמה אינקרמן ועמותת “מורשתנו” לשוויון ושלום ומר יוסי בן בסט, תתקיים תערוכת אמנים ישראלים ופלסטינים, באוצרותה של שירלי משולם, שתעסוק בנושא הקונפליקט במזרח התיכון והחיים המשותפים של יהודים וערבים בערים מעורבות, מנקודת מבטם של האמנים המשתתפים בתערוכה.

התערוכה בשיתוף קרן רוזה לוקסמבורג-ברלין, עיריית חיפה ועמותת “מורשתנו”- לחינוך לדמוקרטיה ושלום.

כתובת ושעות פתיחה:
בית האמנים ע”ש שאגאל: שד’ הציונות 24, חיפה,  ב-ה 09:00-13:00 ו 09:1200 שבת :10:00-13:00 04-8522355.
הגלריה החדשה לאמנות עכשווית, גרנדART:  גרנד קניון, קומה 3 שמחה גולן 54 חיפה, א-ה 22:00-10:00 ו’ 09:30-14:30 מוצ”ש: חצי שעה מצאת השבת ועד 22:30, 04-8121112.

 

הדס רשף באה להיות מזיק לאמנית הנהדרת יעל בלבן

August 6th, 2012

הקדמה:

יעל בלבן קיבלה הזמנה להשתתפות בפסטיבל אמנות רב תחומי ניסוי כלים #9.
בתכונית: ציור קיר בגינת שינקין.
בעבודה קודמת, אותה ייצרה במוסללה בפרויקט Nonamesland, החלה לצייר על קיר, וכשחזרה מהפסקה מצאה עליו גרפיטי שנוצר כנזק ונדליסטי על הקיר. בלבן ניצלה את ה”מזיק” והשתמשה בו כחלק מהיצירה.

בעבודה לפסטיבל ניסוי כלים, נבהלה שמא לא יגיעו מזיקים, והקיר כה גדול, ומה יהיה.

 

 

 

תוך כדי לבטים וייסורים, בירידה בתחנת חוף הכרמל בחיפה בדרך לביתה מטקס קבלת תואר שני מבצלאל של ביתה הבכורה חיה רוקין, פגשה באמנית הדס רשף, שבדיוק הייתה נסערת בעצמה, בשל שיחה שנוהלה בקרון על ידי ארבע נשים וכנראה תהפוך ליצירת אמנות לכשעצמה, ואולי אף תהפוך למיצג שיבוצע לראשונה תוך כדי הפסטיבל. לחיפה אגב הגיעה מערד בה היא גרה ופועלת, במיוחד לצוות חילוץ להצלחת פרויקט גמר של חברה במסלול לאדריכלות בטכניון.

השתיים ירדו לחוף למיץ וסלט, בלבן סיפרה להדס על הקיר, והיא מצידה מיד התנדבה להיות המזיק. כך יצא שיעל תושבת חיפה והדס תושבת ערד, נפגשות במעוז המרכז לעבודה משותפת.

♦♦♦♦

ביום חמישי ה-2.8.2012 נפגשו השתיים בבית תמי, מול הקיר המתוכנן, וניסחו רשימת כללים לעבודה:

1. כל אחת רוצה ליצור ולצייר.
2. אף אחת לא עולה על עבודה של השנייה.
3. אפשר ואף רצוי להשתמש ולהמשיך את ציור השנייה.
4. יעל מציירת בשחור לבן, הדס מציירת בצבע.
5. יד המקרה.
6. אין אלוהים.
7. אם יש חיות בציורים של הדס – היא מתבקשת לצייר להן זנב.
8. אם הדס מציירת דיוקן – שלא תצייר להם הילה.
9. במידה וראש העיר רון חולדאי מגיע ביום שלישי (כך הוא הבטיח), יש לו זכות ראשונים לציור על הקיר ללא תנאים. ליעל והדס רשות להמשיך בכל אופן שירצו תוך התעלמות מהכללים הנ”ל בנוגע לציורו.
10. על הדס ויעל להתייחס לסביבה בה נוצר הציור.
11. יעל מספקת להדס צבעים, הדס לא יודעת מה יהיו הצבעים עד יום שלישי שתגיע לעבוד.

לו”ז
יום שני ה-6.8.2012 – בניית הקיר על ידי עיריית תל אביב.
יום שלישי ה-7.8.2012 – יעל מתחילה את הציור בסלילי שחור לבן, הדס מתחילה להזיק לציור של יעל.
יום רביעי ה-8.8.2012 – הדס באה ממש להזיק לציור של יעל.
יום חמישי ה-9.8.2012 – יעל באה להמשיך את הציור.

עוד נקודה פעולה:
א. אמן הוידאו שמחה טללייבסקי יתעד בוידאו, הדס תערוך אותו + ננסה להשיג עוד תקציב

Popoganda – Contemporary Israeli Art against the occupation forces of consciousness

January 20th, 2012

התערוכה פופוגנדה מגיעה על רקע מאבקה לחירות של התודעה בישראל. מאבק המתקיים כיום בצל מציאות מולטי-ערוצית, רב-עריצית, צינית ואינטנסיבית, במרחב המורכב מסך כל מסכי הפלזמה, הבטון ועשן המלחמות והרטוריקה. מרחב שמופקר ומופקע עד כדי פקיעה לטובת סמלילים מסחריים וסמלי לאום, ססמאות צעקניות, סלוגנים פתייניים ושאר ירקות בסיר הבשר המהביל. מרחב- שדה קרב, יותר נכון- שאינו מאפשר הינתקות או היתנקות מהמרקעים ומרעשי הרקע, אלא חוזר ומוביל לניסיון לשרוד עוד יום תחת מטח מסרים בלתי פוסק נוסף, הוא שניתך מידי גורמים פוליטיים וגופים מסחריים שחותרים ללא לאות ללישת ההכרה בכל האמצעים.

היצירות שמרכיבות את פופוגנדה מגיבות למציאות זו. הן מגיעות בשלל פורמטים וממגוון תחומים וגודשות את המרכז האקדמי ויצו שבחיפה באופן פולשני תוך שהן מפגינות, כל אחת בדרכה, נוכחות מחאתית-פואטית חריפה. העבודות, יחד עם אופי ההצבה שלהן, חוברים יחדיו ליצירת תמונת מצב שהיא מצמיתה, סוריאליסטית ונאמנה למקור בה בזמן, המציגה את פעפוע הפופ והפוליטיקה והפמפום הקדחתני שלהן בספירה המקומית. זוהי תמונת המסך שבו חולפים בסך, במרחקים מינימליים לכל היותר, ולעיתים סימולטנית, אירועי הספורט והדיווחים הישירים מהשטח הבוער תמיד; היכן שמלחמות עקובות מדם ומקטשופ על הבית ועל הבד, בטרור ובכתמים, מגיעות בגלים. זוהי תמונת הפורטרט של חברה פרוורטית השרויה במצב צרכני-רצחני מחזורי-אוטומטי, מבודח ומיופח חליפות, המזגזגת בין אימה לנחמה, חשש קיומי לאילחוש קומי זול, קיפוח וכיבוש לשיווק מוצרי טיפוח במחי עפעוף תוך כדי הזפזופ; תרבות שהשעשוע והזעזוע זולגים בקרבה זה אל זה עד כי הם מתמזגים לגמרי.

כאשר נשאל וויליאם בורוז, מגיבורי תנועת הביט האמריקנית, למשמעות שם ספרו המיתולוגי “ארוחה עירומה”, ענה: “הכותרת מתכוונת בדיוק למה שהמילים אומרות: ארוחה עירומה, רגע קפוא שבו כל אחד רואה את מה שנמצא בקצהו של כל מזלג”. “קצה המזלג” הזה שבורוז דיבר עליו שוכן בכל, אופף אותנו בשקיפותו: הנו עבד הקבלן שמאחורי כל מדרגה ממורקת במגדל המשרדים היוקרתי שבו נרקחים הספינים התורניים של מהדורות הערב. הוא הזנב שמקשקש בכלב. הוא היד הקלופה של הילד בסדנת היזע שבמזרח המשועבד לייצור מוצרי הנעלה למקביליו אשר בעולם הראשון. הוא הריקנות והניכור והחרדה שעגלות הקניות מבקשות למלא ללא הועיל באמצעוות הבולמוס והאובססיה. הוא עיני העגל בבית המטבחיים טרם הפיכתו למנת גורמה שאין מיישירים אליהן מבט. אלו ועוד רבים מספור אחרים, יבשות שלמות, נמצאים בקצהו של המזלג הזה, הבנאלי כל כך- באותו שטח מת, טריטוריות כבושות, המתקיימים תחת עיוורון, מכוח העוולה, בחסות האיוולת, למרבה העיוות והעוועים, בטווח ההדחקה, מתחת לאפים כולם. בקצה הזה עוסקת התערוכה פופוגנדה באמצעות האמנות, כלומר על דרך כיפוף המזלג, בשאיפה לחשוף בתוך כך משהו מן הארוחה.

יניב יהודה אייגר, אוצר התערוכה.

 

“Masculinities”, Group Exhibition, The spaceship @Hayarkon70

November 21st, 2011

SAVE AS \ FANTASIA 2010 – Solo Exhibition at Sadnaot HaOmanim

June 3rd, 2011

התערוכה עוסקת בפערים שבין החיים הממשיים לתרבות הדיגיטלית, כמו גם בפנטזיה של “תהילה”, תשוקה לאהבה, והזכרון הקולקטיבי החדש.

המונח ‘שמירה בשם’ לקוח מפעולת המחשב המשכפלת קובץ קיים, או מבססת את קיומו, פעולת השמירה היא למעשה פעולת אינטרפטציה, ניכוס ושיעתוק ומפלרטטת עם ניואנסים.

השם ‘פנטזיה 2010 ‘ הינו מחווה לפנטזיה ופנטזיה 2000 של דיסני – מה גם שרוב העבודות, אם לא ממש נוצרו בשנת 2010, אז התחילו את חייהן שם, שכן זאת השנה בה התחלתי לצלם סנפ-שוטס בשחור לבן במצלמה קומפקטית מהממת (ברונהילדה הרביעית למי שמתעקש), וגם הציור חזר להיות מוקד עיקרי ביצירתי.

בסיס התערוכה קשור גם לאוטוביוגרפיה – שעות טיסת המחשב הרבות שלי אשר מהוות בסיס לרוב הדימויים אותם אני צורכת, וההתייחסות לגוגל אימג’ס כעל בנק הדימויים הגדול בעולם שממנו אני יוצרת בפעולה אוצרותית תפיסת עולם אישית. התשוקה והמיניות, תאוות ההרפתקאות והמחיר עליהן, השיטוטים בעיר, העיר שמהווה בירה תרבותית ובו זמנית מקיאה את האמנים מתוכה. חיי הזוהר המדומים של הבוהמייה, ועושר בלתי נדלה של תרבות ואנשי רוח.

Invitation to the exhibition “Identity, place”

November 24th, 2010

We are pleased to invite you to opening of the first exhibition of the Social-Gallery at the “Golda” high School, Petach Tikva.

The gallery was established as an integral part plan for three new art trend – year that have been opened this year.
It is intended to be used as a source of authentic, vivid and direct study of social issues and artistic.
Among the main objectives acquaintance creating a meaningful dialogue between the school nearby neighborhood activist activities in cooperation with the community.

The gallery seeks to strengthen and empower all participants: students, school and neighborhood community, with their uniqueness and differences, wishing to reduce prejudice and encourage social engagement.

The Gallery will exhibit the best artists, works of students of the trend, And documentation of artistic collaborations with the community near the school.

We would love to see you on opening night


Partners Section:

free premium link generator depfilepremium link generator depfile free premium link generator depfiledep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filedep filefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilefree premium link generator depfilekeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatorkeep2share premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatordatafile premium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generatorpremium link generator

Copyright © 2021 Hadas Reshef – Artist. All Rights Reserved.
No computers were harmed in the 0.334 seconds it took to produce this page.